Hakkımda

1967 Malatya, Arguvan doğumluyum. O gün, bugündür bir şekilde şu dünyada yaşıyorum. Bir yerli olacaksam, Dünya’lı olmayı tercih ediyorum. Ülke, memleket, ırk, din, mezhep, ideolojiyle başlayıp, cinsiyete, takım tutmaya, aynı mahalleli olmaya kadar gidebilen kimlikçilikten uzak durmaya çalışıyorum.

Düşündüm de, bu temel şeylerin dışında hakkımda söyleyebileceğim pek bir şey yok. Varsa da, benim söylemem uygun düşmez. Okul eğitimi; yok. Akademik kariyer; yok. Sosyal statü; vasatın altında vs… Çoğunluğun değer verdiği kriterlere ben pek değer vermedim; veremiyorum. Olabildiğince vicdanlı, adaletli ve karşısındakini de kendim gibi görebilmek, benim için hep daha değerli oldu.

11 yıl Arguvan’da, 36 yıl İstanbul’da, 1 buçuk yıl İzmir’de yaşadıktan sonra ve neyse ki emekli olabildim. Kendimi Ege’de bir köye attım ve 2 yılı aşkındır da burada yaşıyorum. En iyi yaptığım şey düşünmek. Bu nedenle ülke gündeminden olabildiğince uzak duruyorum. Çünkü çözümsüzlük ve çaresizliği düşünmek en kötüsü.

8 senedir kendimce öykü, şiir yazıyorum; onları zaman zaman paylaşmak istiyorum. Yaşamımda gereğinden fazla tesadüfler ve ilginçlikler oldu; onlarla ilgili anılarımı yazmak istiyorum. Arada gündeme ilişkin de söyleyecek bir şeylerim olabilir. Film ve diziler izliyorum; onları kendi gözümden eleştirip, yazmak istiyorum. Ama esas olarak şu an yaşadığım hayatın ayrıntılarını yazmak istiyorum. Yeni gördüğüm yerleri, doğadaki ilginçlikleri, ağaçları, bitkileri, taşları, börtü böceği, mütevazi bahçemde yetiştirdiğim sebzeleri ve ürettiğim yiyecekleri ve nihayet yemekleri yazmak istiyorum. Ve yıllardan beri yakaladığım kare ve dikdörtgenleri “Galeri”de görebilirsiniz.

Sonuçta ticari bir beklentim yok. Bana ait bu ortamda içimden geldiği gibi yazmak için gerçek adım “Hüseyin”i kullanmıyorum. Ama  “Hüseyin” olduğumu da saklamıyorum.

Paylaşımlarıma yapacağınız eleştiri, öneri, düzeltme benim için çok değerli olacaktır. Umarım okuyanları gülümsetebilir, düşündürebilir ve teşvik edebilirim.

Sitenin oluşması tamamen ev yapımıdır. Eksikliklerin ve hataların farkındayım. Öğrendikçe bunları gidermeye çalışacağım. Umarım o zaman bu paragraf kendi kendisini imha eder.

Teşekkür: Buradaki yazılarıma, şiirlerime yayınlanmadan önce ve sonra samimi eleştiriler getiren dost ve arkadaşlarım oluyor sürekli.  Onlara ne kadar teşekkür etsem azdır.